ملک خوب

امیخانه;شیمیخانه, شیمیخوشنودی;امیخرسندی

-
این آمار مربوط به , متقاضیان خرید مسکن مشاور املاک خوش نشین از تاریخ  1396/10/01  تا تاریخ 1396/12/10 می باشد. این نمودار نشان داد بیشتر متقاضیان خرید  بودجه ای برابر با 120تا 130 میلیون تومان داشته که خواستار خرید آپارتمان میباشند. براساس نظر متقاضیان شکل ارگانیک  و تو در توی کوچه ها و معابر، فضای محله هایی همچون رودبارتان وساغریسازان را به نحو محسوسی مرموز و ترسناک جلوه می دهد. علاوه بر ان بیشتر خانه های ویلایی از مساحت پایین برخوردار بوده و فرسوده اند. بنابراین این خانه های ویلایی ارزش بازسازی و تعمیر را نداشته و مستلزم تجمیع خواهند بود

نمودار آماری خرید انواع مسکونی (مشاور املاک خوش نشین)


در ادامه به بررسی بهترین املاک از حیث فروش و اجاره می پردازیم
آپارتمان هیرکانیان :  در بین تمامی آپارتمانهای مسکونی دیگر واقع در محله رودبارتان دارای بهترین رتبه فروش و اجاره می باشد و تقریبا نظر  متقاضیان مسکن را در همان نگاه اول به خود معطوف نموده است .

رودبارتان (آپارتمان هیرکانیان)
کیفیت آشپزخانه در این آپارتمان

این ساختمان دارای پنج طبقه و پنج واحد در زمینی به مساحت حدود 500 متر مربع با دارا بودن واحدهای 50 متر مفید تا 75 متر مفید ساخته شده است.
از سال 1394 تا اواخر سال 1395 هجری شمسی  واحدها با ارزش متر مربعی یک میلیون و هشتصد تا دو میلیون و دویست بفروش رسیدند.
بعد از آن هم رهن و اجاره واحدهای آن , بسیار راحتتر از  واحدهای آپارتمانهای دیگر صورت پذیرفته است.
زمین دارای سه بر می باشد که عرض هر یک در موقع فروش به اندازه حدود  5 متر و 7 متر و 6 متر بوده است.
فاصله تا خیابان اصلی و پرتردد  100 متر است که احساس امنیت در اجتماع بودن و دسترسی آسان به امکانات یک خیابان را فراهم نموده , نیز با این فاصله واحدها  از شلوغی و سر وصدای مضاعف مصون هستند.حداکثر فاصله برای پیاده روی بدون خستگی 500 متر می باشد
در نمای ساختمان از مجموعه سنگهای آنتیک  و چراغهای با نور زرد استفاده شده است.همانطور که می بینید استفاده از مجموعه رنگهای گرم  و با نشاط و سنگین و مدرن سبب شده چه در روز و چه در شب این ساختمان زیبا و دل پذیر به نظر برسد. در واقع این رنگها و نورهای رسیده به چشم هستند که به سازه روح و نشاط می بخشند.
ساختمان در سه بر خود دارای دربهای ماشینروی برقی بوده که سبب بوجود آمدن بیشترین تعداد پارکینگ اختصاصی و بدون مزاحم شده است. فضای پارکینگ از سه سمت شمال و جنوب و غرب نور می گیرد.
راه دسترسی به واحدها به طریقی است که هر پنج واحد بصورت مستقل دارای یک آسانسور می باشند.
 آسانسور بصورت مخفی وبا یک درب ، مجزا از راه پله بوده و مستقیم جلوی درب واحد باز می شود.
 در ابتدای ورودی واحد , سمت راست, سرویس بهداشتی قرار گرفته اما نکته مهم اینکه هنگام ورود فقط نیمی از سالن پذیرایی دیده می شود. و اینطور نیست که از همان ابتدا به تمام اطاقها و آشپزخانه و سالن دید مستقیم وجود داشته باشد.با اینحال مسیرهای دسترسی به آشپزخانه و سالن و اطاقها معلوم است و فضاها هم دنج و هم معلوم و متنوع بنظر می رسند.
با نگاهی به پلان معماری یکی از این واحدها درمیابیم که دیوارها در گوشه های راهرو به چه نحوی به یکدیگر متصل گشته اند.
این شکل اتصال علاوه بر بلند تر جلوه دادن طول دیوار راهرو  باعث شده تا حداقل یک ضلع از دیوار پذیرایی در هنگام ورود مخفی بماند و برای کشف آن مجبور شویم یک چرخی در منزل بزنیم. که خود عامل زیبایی و تنوع در واحد است. همچنین برای دیدن آشپزخانه می بایست بعد از طی راهروی ورودی یک بار بچرخیم تا امکانات آن کاملا دیده شود. به همین صورت ساختار اطاقها  در وهله ی اول در دید قرار ندارند و می بایست برای کشف آنها مسیر کوتاه حدود دو متر را طی کرد .
کل واحد به دو سمت دید دارد و خود سبب تنوع در انتخاب دید و نور می گردد. 
اینها همه سبب تحقق عناصر اصلی زیبایی شده اند ، عناصری نظیر تنوع و پیچیدگی منظر در هر نقطه از ملک, همبستگی و مقیاسهای چندگانه اضلاع دیوارها چه در نمای منظر داخل و چه در نمای منظر خارج ساختمان , کمی مرموز بودن به همراه رنگهایی با نورگرم و شاد که هیجان و سرزندگی را به متقاضی مسکن هدیه می دهد.
پلان مسطحاتی یک واحد مطلوب از این آپارتمان  بعنوان نمونه و الگو  در اینجا قرار داده شده است را می بینیم
توسط مهندس خوشکار با کمی ملاحظات برداشت و ارائه شده است

An example of a residential unit plan in Rasht (Rudbaratan)